Koterle-Magasházi Virággal a virtuális asszisztenciáról beszélgettünk, ami a laikusok számára egy ernyőfogalom. Az interjú olvasása után talán könnyebb átgondolnunk azt, hogy miben tudjuk a virtuális asszisztensek segítségét kérni – ezt egy nagyon jó kezdő lépésnek tartjuk a feladatok delegálására növekedő egyéni vállalkozóknak, hiszen az időnk is pénz. Fontosnak tartjuk megemlíteni azt is, hogy Virág magyar nyelv szakon végzett az egyetemen és alkalmazott nyelvészetet tanult MA-n, így bátran ajánlhatjuk ezen a területen!
-Sokoldalú szakmai tevékenységet végzel és sokféle tapasztalatod is van, miért döntöttél úgy, hogy virtuális asszisztensként vágsz bele a vállalkozásba?
– Váltani szerettem volna az alkalmazotti létből és szabadságra vágytam. Volt egy erős alapom azokban a tevékenységekben, amik a virtuális asszisztenciához kellenek és rájöttem, hogy távmunkában is jól tudom ezeket csinálni. Inkább úgy fogalmaznék, hogy a virtuális asszisztencia talált így rám, én pedig belevágtam.
-Mit csinál egy virtuális asszisztens, mik a fő tevékenységei? Hogy képzeljük el, mi a munkája tulajdonképp, vagy hogyan dolgozik?
-Sokrétű feladatokat látunk el, amely mondhatni, hogy egyre hígul és bővül is, olykor már olyan megkeresések is vannak, melyek külön szakembert igényelnének, de alapvetően úgy el kell elképzelni, hogy mindenféle ügyes-bajos adminisztratív feladatokat végzünk például adatbázis-építést, weboldal kezelést. A munkánk kreatívabb része a szövegírás vagy a hírlevélírás például, vagy a kész szövegek, honlapok korrektúrázása. Ha sok pénzt fektetünk egy-egy honlapba, vagy kampányba, akkor érdemes a korrektúrára is áldozni, hiszen egy nyelvileg helyes szöveg szakmai hitelességet és megbízhatóságot sugall a honlap látogatójának, míg ha tele van például helyesírási vagy fogalmazási hibákkal, kevésbé valószínű, hogy sokáig fogja böngészni leendő potenciális ügyfelünk az oldalunkat, tehát az analitikának is árthat. Én nemcsak online dolgozok, hanem személyes asszisztenciát is vállalok olykor pl. kiállításokon, vagy rendezvényeken, hiszen ezekben is van tapasztalatom és volt már rá példa, hogy az ügyfelem válláról tudtam így is terhet levenni.
-Kiknek és miben tudsz leginkább segíteni? Csak online dolgozol?
-Leginkább növekedésben lévő vállalkozások keresnek segítséget, nekik sok időt spórolhat meg a tevékenységem ahhoz, hogy arra tudjanak koncentrálni, amire leginkább szeretnének az adminisztratív teendők helyett. Az ügyfelekkel mi partnernek tekintjük egymást, így jól tudunk együttműködni. Ebből kifolyólag szívesen segítek néha személyesen is, ha igény van rá.
-Hogyan kapcsolódik a portfóliódba a kulturális rendezvények segítése, ez milyen tevékenységet jelent?
-Régebben segítettem kulturális rendezvények szervezésében és lebonyolításában is, és ezt a tevékenységet is nagyon szerettem, így felvettem a portfóliómba, mert ez is személyi asszisztenciának számít adott esetben és jól jöhet a segítség ebben is az ügyfeleknek egy-egy projekthez.
-Mi volt az a projekt, amire a legbüszkébb vagy? Mi az, amiért ezt a szolgáltatást a leginkább szereted nyújtani?
-Az, hogy elkezdtem és belevágtam a vállalkozásba. Szerencsés vagyok, mert nem kellett teljesen a nulláról kezdeni, és nemcsak ötleteim, de megkeresésem is volt a legelején – ez sok erőt adott. Szeretem a munkámat, szeretek ilyen módon virtuális és személyi asszisztenciával segíteni az ügyfeleimnek és örülök, ha jó hosszabb távú munkakapcsolat alakul ki velük. A személyes szívügyem a szövegek korrektúrázása, mert fontosnak tartom a nyelvünk ápolását a marketingben is.
Ezt mi is nagyon fontosnak tartjuk – az etikus és igényes marketing bizony szakmai hitelességet tükröz. Sok sikert kívánunk a munkádhoz Virág!
Ha szeretnél Virágtól ajánlatot kérni, itt találhatod meg:
Koterle-Magasházi Virág @ Kreatív Írás (magashazivirag.hu)
magashazi.virag@gmail.com
linkedin.com/in/virág-koterle-magasházi-93986b2a3