Mindennapi életünkben, de vállalkozónőként vagy vezetőként is gyakran felmerülnek olyan kérdések, amelyeket jobb, ha ügyvédnek teszünk fel ahelyett, hogy az interneten felbukkanó információra hagyatkoznánk, ami nem biztos, hogy releváns. Ezúttal olyan alapkérdésekről beszélgettünk, amelyek mindenkit érinthetnek. Nagyon fontosnak tartjuk, hogy vállalkozónőként is tudjuk, hogyan és kihez fordulhatunk, amikor úgy érezzük, bizonytalanok vagyunk egy jogi kérdést illetően. Dr. Boros Brigitta SOS jogi iránymutatással is tudja segíteni azokat, akiknek azonnal válaszra van szükségük.
-Magunk is megtapasztaltuk, mennyire drága tud lenni – és nem csak anyagilag -, ha nem fordulunk időben ügyvédhez. Melyek azok a fő szituációk, amikkel találkozhatunk a mindennapi életben és azonnal érdemes ügyvédet keresni?
-Elsőként a szerződések kötésénél, talán ezekből van a legtöbb és különböző kategóriába sorolhatóak, több területen. Itt gondolhatunk a bérleti szerződésre, ingatlan vásárlásra vagy akár ajándékozásra. Aztán hangsúlyosak a munkajogi kérdések, ezek közül jellemzően a munkaviszony létrehozása és megszüntetése, vagy a próbaidő, végkielégítés kérdésköre. Gyakran találkozhatunk örökléssel és hagyatékkal kapcsolatos ügyekkel is, illetve a válással és gyermekelhelyezéssel kapcsolatos jogok és kötelezettségek kérdéskörében is mihamarabb érdemes ügyvédet fogadni, hiszen ezek gyakran sokáig húzódnak.
-Ezek közül melyek azok a területek, amikkel egy női vállalkozó leginkább szembesülhet?
– A női vállalkozók leginkább szerződésekkel és munkajogi kérdésekkel találkoznak a mindennapokban, amelyek kapcsán jogi segítségre lehet szükségük.
-Mik azok a szakterületek, amelyekben leginkább tudsz nekik segíteni?
-Amikkel a leginkább tudok nekik segíteni, azok a szerződések, munkajogi kérdések, öröklés és hagyaték; valamint a válás és annak járulékos kérdései. Ezek kapcsán nyugodtan fordulhatnak hozzám bizalommal.
-Széles szakmai portfóliód van, ezenkívül egy egyedülálló szolgáltatásod is arra az esetre, ha „ég a ház”, és nem tudjuk kihez fordulhatunk, vagy hirtelen van szükségünk releváns információra. Mondanál pár szót hogyan tudsz segíteni a jogi segélyvonallal, miért tartottad fontosnak, hogy legyen?
-Gyakran fordul elő, hogy csak egy-két kérdése van az embernek, vagy hogy gyors jogi iránymutatásra van szüksége, vagy egyszerűen csak nem szeretné igénybe venni a konzultációs lehetőséget. Ezekre az esetekre lett megoldás a +36 90 900 760 SOS telefonszám, melyet én kezelek, tehát személyesen én válaszolok a feltett kérdésekre a vonal másik végén, így nem kell várni hosszasan egy egyszerű kérdés miatt. A hívás díja percenként bruttó 458 forint.
-Nagyon szeretjük, hogy az edukációt Te is fontosnak tartod, hiszen ez rengeteget számít nemcsak a mindennapi, hanem az üzleti életben is. Miért tartod fontosnak, ha bármikor tudunk ügyvédhez fordulni?
-A jog az életünk része. Hiteles forrásból kell tájékozódunk a jogi lehetőségekről és kötelezettségekről ahhoz, hogy minél hamarabb tudjunk a saját magunk vagy a családunk számára megfelelő döntéseket hozni, hogy határidő szerint eleget tudjunk tenni a kötelezettségeinknek, illetve, hogy számunkra megnyugtató módon le tudjuk zárni a már folyamatban lévő, vagy hosszú ideje elhúzódó ügyeket.
Köszönjük szépen az interjút és bátorítunk mindenkit, hogy ne féljen jogi segítséget kérni – akár az SOS jogi iránymutatást igénybe véve. Még fogjuk kérdezni dr. Boros Brigittát a női vállalkozókat érintő kérdésekről, addig is érdemes az edukációs tartalmú oldalát is követni!
Honlapját itt találhatjátok: